Moodle Formación de profesores:

Agenda

Reuniones exámenes de Cambridge en octubre

Martes, 2 de Octubre de 2018

Consulta aquí el calendario de reuniones sobre los exámenes oficiales.

Cambridge School és un Exam Preparation Centre oficial. Com a tal, des de la nostra escola ens encarreguem de preparar i organitzar els Cambridge Exams, uns exàmens reconeguts per més de 20.000 universitats, empreses i governs d’arreu del món.

Aquests exàmens són molt útils a nivell formatiu i professional, i serveixen a l’hora de cercar feina, per cursar programes d’educació de tipus màster o per obtenir punts addicionals per a fer oposicions.

Com a Exam Preparation Centre, ens sentim orgullosos de dir que ja sumem 3.912 exàmens aprovats per alumnes nostres, un rècord indiscutible a la comarca.

Durant l’octubre farem reunions als nostres 9 centres per informar dels Cambridge Exams d’aquest curs. Si us plau, consulta aquí els horaris de les reunions informatives per a cada nivell a cada centre:

 

Granollers

DFCE, DCAE, DCPE – Dimecres, 17 d’octubre – 19.30 a 20.15

FCE, CAE, CPE – Dimecres, 17 d’octubre – 20.30 a 21.15

KET for schools, PET for schools – Dimecres, 24 d’octubre  – 19.30 a 20.15

KET, PET – Dimecres, 24 d’octubre – 20.30 a 21.15

YLE Starters i Movers – Dilluns, 22 d’octubre – 19.30 a 20.00

 

Sant Celoni

DFCE, DCAE, DCPE  –  Dimecres, 17 d’octubre  –  19.00 a 19.30

FCE, CAE – Dimecres, 17 d’octubre  –  19.30 a 20.00

KET, PET, KET for schools, PET for schools  – Dimecres, 24 d’octubre  – 19.00 a 19.30

YLE Starters i Movers – Dijous, 25 d’octubre – 19.30 a 20.00

 

Caldes

KET, PET, FCE, CAE –  Divendres 19 d’octubre, 20.45 a 21.15

Young Learners (N2) i Cambridge Exams Starters & Movers (N4/N6) –  Dilluns 22 d’octubre -16.45 a 17.15

 

La Roca

KET, PET – Dimarts, 23 d’octubre – 20.00 a 20.30

FCE, CAE – Dimecres, 24 d’octubre – 20.00 a 20.30

YLE Starters i Movers – Dimecres, 24 d’octubre – 18.45 a 19.30

 

Mollet

FCE, CAE, CPE – Dijous, 18 d’octubre – 19.15 a 19.45

KET, PET – Dijous, 18 d’octubre – 19.45 a 20.15

YLE Starters i Movers – Dimarts, 16 d’octubre – 17.00 a 17.30

 

Parets

KET for schools, PET for schools –  Dimecres, 17 d’octubre –  20.30 a 21.00

KET, PET – Dimecres, 17 d’octubre –  21.00 a 21.30

FCE, CAE – Dimecres, 24 d’octubre –  20.30 a 21.00

YLE Starters i Movers – Dimarts, 23 d’octubre – 19.30 a 20.00

 

Cardedeu

KET for schools, PET for schools – Dilluns, 22 d’octubre – 19.45 a 20.15

KET, PET – Dilluns, 22 d’octubre – 20.15 a 20.45

DFCE, DCAE – Dimecres, 17 d’octubre – 19.45 a 20.15

FCE, CAE, CPE – Dimecres, 17 d’octubre – 20.15 a 20.45

YLE Starters i Movers – Dilluns, 22 d’octubre i Dijous, 25 d’octubre – 17.30 a 18.00

 

La Garriga

DFCE, DCAE, FCE, CAE – Dijous, 11 d’octubre – 19.15 a 19.45

KET for schools, PET for schools – Dijous, 11 d’octubre – 19.45 a 20.15

KET, PET – Dijous, 11 d’octubre – 20.15 a 20.30

N3, N4 (Young Learners) – Dijous, 18 d’octubre – 19.30 a 20.00

 

Vilanova

FCE, CAE – Dimarts, 16 d’octubre – 20.00 a 20.45

KET for schools, PET for schools – Dimarts, 23rd d’octubre – 20.00 a 20.45

KET, PET – Dimarts, 30 d’octubre – 20.00 a 20.45

YLE Starters – Dilluns, 29 d’octubre – 19.45 a 20.30

YLE Movers – Dilluns, 29 d’octubre – 20:30 a 21:00

 

Agenda de actividades 
[...]
Cargando...